Archeolodzy pracujący przy V etapie badań wykopaliskowych na Westerplatte odkryli właśnie kolejne szczątki identyfikowane jako jednego z obrońców placówki!

Nie tak dawno bo we wtorek pisaliśmy artykuł na temat odkrytych szczątków obrońcy placówki na Gdańskim Westerplatte. Dziś archeolodzy z Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 pracujący przy kontynuacji badań tego miejsca odkryli kolejny szkielet!

Kolejny szkielet obrońcy Westerplatte odkryty w dniu dzisiejszym w trakcie prowadzonych badań archeologicznych fot. Muzeum Westerplatte i Wojny 1939

„Odkryliśmy kolejny szkielet, tym razem zachowany w całości. Szkielet zalegał z boku mogiły, jest kompletny i ułożony w układzie anatomicznym. Wszystko wskazuje że również w tym przypadku mamy do czynienia z obrońcą Westerplatte. Tuż nad szkieletem zalegały fragmenty polskiej amunicji i łódki ładownicze rodzimej produkcji do karabinów systemu Mauser” – mówi kierownik badań Filip Kuczma

Na dzień dzisiejszy są to jedne z największych i z pewnością najważniejsze badania pola bitwy w naszym kraju. Wszystkie odkryte na miejscu szczątki naukowcy będą próbować zidentyfikować przy pomocy DNA, próbując przywrócić pamięć o poległych. Następnie zostaną pochowane zgodnie z należnymi im honorami.

Więcej informacji na temat odkrytego pochówku już wkrótce – artykuł zostanie zaktualizowany.

Interesuje Was historia Słowian lub Wikingów? Koniecznie sprawdźcie ofertę książek w naszym sklepie!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.