Ogromny rosyjski karabin przeciwpancerny w centrum Tarnowa (GALERIA)

2
Karabin przeciwpancerny PTRD
Karabin przeciwpancerny PTRD fot. policja.gov.pl

Rosyjski karabin przeciwpancerny kalibru 14,5 mm był ukryty pod cienką warstwą ziemi w centrum Tarnowa. Odnalazł go operator koparki podczas prac budowlanych.

Bardzo nietypową broń o sporych rozmiarach znalazł operator koparki, który wykonywał prace ziemne przy jednej z posesji w centrum Tarnowa. Przygotowując teren budowy wykopał sporej długości metalowy przedmiot, przypominający karabin. Wezwał na miejsce policjantów. Dyżurny skierował tam mundurowych z Zespołu Minersko-Pirotechnicznego tarnowskiej komendy.

Policjanci potwierdzili, że nietypowy przedmiot to radziecki karabin przeciwpancerny PTRD. Został on zabezpieczony przez policyjnych techników. Jak poinformowano – „W Komisariacie Policji Tarnów-Zachód zostanie wszczęte postępowanie, nad którym nadzór będzie sprawowała tarnowska prokuratura. Po zakończeniu czynności będzie podjęta decyzja odnoście przekazania znaleziska lub jego utylizacji.”

Jest to stosunkowo rzadko spotykana na froncie broń, choć do końca 1941 roku wyprodukowano 17 688 egzemplarzy tej broni. W 1941 roku w każdym pułku piechoty utworzono kompanię karabinów przeciwpancernych składająca się z trzech plutonów. Łącznie w takiej kompanii służyło 79 ludzi uzbrojonych w 27 karabinów przeciwpancernych PTRD (lub PTRS).

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!


2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.