Okradli starszego kolekcjonera – szybko dosięgła ich sprawiedliwość!

2
zatrzymani przez policję za kradzież kolekcji monet
Duet niedoszłych numizmatyków zatrzymany przez policję za kradzież kolekcji fot. policja.gov.pl

Policjanci w Gorzowie zatrzymali dwie osoby, którym przedstawiono zarzuty kradzieży monet i medali. Wieloletni zbiór pamiątek po bliskich, które zostały skradzione z mieszkania, miały ogromną wartość dla 83-latka. Policja ustaliła że część wyrzucono do stawu, a pozostałe zakopano w lesie.

Zgłoszenie o prawdopodobnej kradzieży kolekcji numizmatów i medali dotarła do policjantów 13 marca br. Z informacji przekazanych funkcjonariuszom wynikało, że prawdopodobnie ktoś wykorzystał chwilę jego nieuwagi emeryta i wszedł do domu jego w podgorzowskich Różankach kradnąc skrzynkę, z wieloletnią kolekcją monet, medali i odznaczeń. Dla 83-latka miały one przede wszystkim wartość emocjonalną, bo stanowiły pamiątkę po bliskich. Niektóre z nich pochodzą prawie sprzed 100 lat.

Niedoszły numizmatyk fot. policja.gov.pl

Wstępną wartość kolekcji zgłaszający ocenił na kilka tysięcy złotych. Policjanci natrafili na trop „podejrzanej kobiety”, która miała być widziana tego dnia w okolicy. Była to znana już wcześniej Gorzowskim kryminalnym 46-letnia kobieta. Dlatego bez większego problemu dotarto do miejsca w którym mogła przebywać i już kolejnego dnia została zatrzymana. W trakcie przesłuchania wydała policji informację o swoim 43-letnim wspólniku, który również został krótko po tym zatrzymany.

Policji udało się odzyskać wszystkie skradzione numizmaty i odznaczenia, choć nie było to takie proste. Para degeneratów wyrzuciła część przedmiotów do pobliskiego stawu, kolejne zaś ukryli w lesie.

Teraz 46-letnia kobieta i 43-letni mężczyzna usłyszeli zarzuty kradzieży, do której wspólnie się przyznali. Grozi im za to do 5 lat więzienia. Wszystkie skradzione przedmioty mają wrócić do właściciela. Jak widać z kolekcjonerami lepiej nie zadzierać.;)

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

2 KOMENTARZE

  1. jak widać stare monety interesują wszystkich ,chodzą za nimi złodzieje ,zbieracze a ostatnio nawet policjanci lubią uzupełniać swe kolekcje jest to smutne ale prawdziwe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.