Politycy i celebryci stają w obronie detektorystów! (FILMY)

1
Politycy i celebryci stają w obronie detektorystów!

Ostatnio co raz więcej polityków i celebrytów wstawia się za poszukiwaczami. Wiele osób wiązało to wcześniej z obietnicami wyborczymi i mówiło że są to słowa „pod publikę” – jak się okazuje wybory się skończyły… a politycy dotrzymują słowa.

Po policyjnej akcji „PANDORA”, która powinna polegać na zwalczaniu kradzieży i nielegalnego handlu dobrami kultury w tym szczególnie przeciwko obrotowi zabytkami w internecie, pozostał niesmak. Głownie chodzi o to że w naszym kraju policja zamiast skupić się na prawdziwych handlarzach zabytków i przestępstwach z nimi związanych, na swój cel obrała detektorystów. Media szumnie ogłaszały kolejne przeszukania w tej sprawie, prezentując raz po raz nieudolność i smutny obraz naszych służb – ciekawe czy równie szumnie będą pisać gdy większość z oczernionych osób zostanie zwyczajnie uniewinniona. Z informacji jakie posiadam duża część prowadzonych dochodzeń już jest umorzona. W kraj poszedł jednak kłamliwy przekaz; poszukiwacze są źli. Teraz gdy kurtyna już opadła, wiele osób próbuje odkłamać ten stan rzeczy mówiąc jak jest naprawdę. Warto dodać że kwalifikacja czynu w obecnej ustawie z wykroczenia na przestępstwo została zmieniona na podstawie kłamstw i zwykłych pomówień MKiDN.

Swój głos w Radiu WNET na ten temat zabrał m.in. Wojciech Cejrowski – polski dziennikarz radiowy, satyryk, fotograf, podróżnik, autor książek i publikacji prasowych, kierownik artystyczny biblioteki Poznaj Świat, członek The Explorers Club.

„Nie wiem czemu poszukiwanie skarbów jest prześladowane przez system polityczny, ale wiem że jest. To jest prześladowane i zakazane by obywatel który znajdzie skarby wszedł w ich posiadanie. Państwa sobie uzurpują prawa do nieswojego, bo garnek złotych monet nie należał do Państwa tylko do właściciela pola. I teraz jeśli ktoś ten garnek wykopał to on powinien należeć do właściciela pola, kupił to pole z całym dobrodziejstwem które na nim jest. Państwo sobie uzurpują do tego prawo i prześladują obywateli którzy znajdą jakiś artefakt.” – powiedział w audycji radiowej Wojciech Cejrowski

Jak wspomniałem przed wyborami wielu polityków stanęło w obronie poszukiwaczy, głównie z partii Konfederacja Wolność i Niepodległość. Na ten temat wypowiedział się m.in. Sławomir Mentzen, Janusz Korwin-Mikke, a ostatnio aktywnie w obronie poszukiwaczy stanął Krzysztof Tołwiński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, były poseł i członek PiS, obecnie związany jest Konfederacją.

Jak zapowiada w najnowszym filmie na portalu YouTube – Dotrzymujemy słowa – organizujemy spotkanie dla poszukiwaczy. Spotkanie odbędzie się w Ostrowi Mazowieckiej dnia 17 listopada 2019 roku o godz. 11.00, ul. Lubiejewska 158, Muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej. Polityk będzie tam zbierał propozycje do zmian w ustawie „O ochronie zabytków i opieki nad zabytkami” w kierunku jej ucywilizowania. Przygotowana zostanie strategia działania w obronie praw własności i wolności.

Serdecznie zachęcam Was do udziału w tym spotkaniu, osobiście mimo zaproszenia nie mogę wziąć w nim udziału. W tym samym czasie będę przebywał akurat w Holandii, na zlocie poszukiwaczy zorganizowanym przez Polski klub w Niderlandach.

Przypominamy, że w Polsce od zeszłego roku poszukiwanie zabytków wykrywaczem metali bez zgody WKZ jest już przestępstwem, a nie jak wcześniej wykroczeniem. Jeśli jesteście ciekawi jak takie pozwolenie zdobyć zapraszam was na mój film w serwisie YouTube gdzie omawiam ten temat. Jeśli jesteście zainteresowani jak wyglądają takie poszukiwania z wykrywaczem to również zapraszam was serdecznie na kanał YouTube ‚Zwiadowca Historii’.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty! Szukacie wykrywacza dla siebie? – koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i napiszcie do nas po rabat!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.