Pożar na Zamku Książ – ktoś podłożył ogień!

1
Zamek Książ w Wałbrzychu
fot. Zamek Książ w Wałbrzychu

Jak poinformował Zamek Książ oraz Straż Pożarna, na terenie zamku doszło do incydentu w postaci podpalenia. Na miejscu działało kilka zastępów straży pożarnej, zabezpieczono monitoring.

W dniu wczorajszym (12 stycznia 2022) około godziny 18:00 na terenie Zamku Książ wybuchł pożar. Nie był to jednak przypadek, po sprawdzeniu monitoringu okazało się że kamery zarejestrowały podpalaczy. Na miejsce wezwano pięć zastępów straży pożarnej.

Ze zgłoszenia wynikało, że pali się styropian w tunelu technologicznym. Co potwierdziło się na miejscu. W tunelu technologicznym, którym normalnie poruszają się pracownicy oraz dostawcy, płonął styropian.

Gdy doszło do podpalenia na zamku nie było już turystów i pracowników, nie doszło więc do zagrożenia życia. Prawdopodobnie nie spaliło się nic co ma jakąś wartość. Monitoring z miejsca zdarzenia został przekazany policji.

Strona zamku poinformowała że trwa wietrzenie pomieszczeń, a godziny zwiedzania są już normalne.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!


1 KOMENTARZ

  1. Ciekaw jestem po jaką cholerę ktoś miałby podpalić Książ. Może chodzić o stworzenie odpowiednich okoliczności jakie występują po pożarze?. To bardzo interesujące, zważając na charakterystykę tego miejsca. Niestety nikt tego pod tym kontem sprawdzał nie będzie i moja analiza słoniwi w dup-szę się nada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.