Poszukiwacz znalazł w lesie wykrywaczem metali skarb zawierający ponad 600g złota. Znalezisko jest zapewne łupem jakichś złodziei z okresu PRL.

Jak chwali się w swoim filmiku YouTube detektorysta ukrywający się pod pseudonimem „golden boy Poland”, znalazł w lesie ukryty depozyt obrączek, łańcuszków, złotych bransoletek i medalików. Został on ukryty nieopodal wiekowego dębu w termosie rodem z epoki PRL, zawinięty w folię i następnie zakopany pod sporym kamieniem.

Jak widać jednak na filmiku, sygnał który wydawał obiekt pod kamieniem był całkiem silny, pochodził zapewne z termosu w którym ukryto złoto. Pod koniec filmu znalazca prezentuje i waży swoje znalezisko, które wraz z pudełkiem ma w sumie 627 g!

Taka ilość obrączek jest raczej niemożliwa do zgromadzenia nawet przez kilka rodzin, musi więc pochodzić z napadu na jakiś lombard lub jubilera. Gdyż jednak wszystko to wygląda zbyt młodo by mogło pochodzić nawet z okresu II Wojny Światowej. Szacunkowo ten depozyt może mieć maksymalnie około 20-50 lat.

627 g (wraz z plastikowym pojemnikiem), tyle w sumie waży depozyt złota znaleziony przez poszukiwacza w lesie

Film z odkrycia depozytu złota w lesie:

Przypominamy, że na terenie naszego kraju od zeszłego roku poszukiwanie zabytków wykrywaczem metali bez zgody WKZ jest już przestępstwem, a nie jak wcześniej wykroczeniem. Jeśli jesteście ciekawi jak takie pozwolenie zdobyć zapraszam was na mój film w serwisie YouTube gdzie omawiam ten temat. Jeśli jesteście zainteresowani jak wyglądają takie poszukiwania z wykrywaczem to również zapraszam was serdecznie na kanał YouTube ‚Zwiadowca Historii’.

8 KOMENTARZE

  1. Jak widać, nie szukał zabytków, bo ten depozyt zabytkiem nie jest. Czyli nie łamał prawa.
    Nie wiem czemu każdy z wykrywaczem jest od razu posądzany o szukanie zabytków. Na tej samej zasadzie każdy mężczyzna ma „sprzęt” do gwałtu…

  2. W dupie z tymi pozwoleniami,nie musisz tego pisac na koncu artykułu. Nie będę płacił za to że wykonam robotę za państwo a no końcu oddam wszystko za uścisk dłoni. Nie szukam zabytków a jedynie monety które były bite masowo , zresztą zabytki nie jest wcale łatwo znaleźć, 95% wypadów to fenigi i masówka z 2 wojny światowej, prle i śmieci

  3. Termos zakopany w czarnej ziemi po kilkunastu latach tak łądnie by raczej nie wyglądał , fakt z epoki , co jeszcze rzuca się w oczy to rodzaj obrączek ,w tamtych czasach popularne importy z CCCP miały przekrój półokrągły i Polskie naśladownictwo też ,te z foto to po 2000nym roku bym umiejscowił ,wyglądają jak cięte z jednej rurki ,ale kto wie ?

  4. Excavations in search of History
    Przemyślałem i przeanalizowałem to, To złoto to tombak jak chciał przybliżyć próby złota obraz się rozmazał ale fajny fejk na promocje kanału też o tym pomyślę pozdrawiam 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię