Poszukiwacz znalazł w lesie wykrywaczem metali skarb zawierający ponad 600g złota. Znalezisko jest zapewne łupem jakichś złodziei z okresu PRL.

Jak chwali się w swoim filmiku YouTube detektorysta ukrywający się pod pseudonimem „golden boy Poland”, znalazł w lesie ukryty depozyt obrączek, łańcuszków, złotych bransoletek i medalików. Został on ukryty nieopodal wiekowego dębu w termosie rodem z epoki PRL, zawinięty w folię i następnie zakopany pod sporym kamieniem.

Jak widać jednak na filmiku, sygnał który wydawał obiekt pod kamieniem był całkiem silny, pochodził zapewne z termosu w którym ukryto złoto. Pod koniec filmu znalazca prezentuje i waży swoje znalezisko, które wraz z pudełkiem ma w sumie 627 g!

Taka ilość obrączek jest raczej niemożliwa do zgromadzenia nawet przez kilka rodzin, musi więc pochodzić z napadu na jakiś lombard lub jubilera. Gdyż jednak wszystko to wygląda zbyt młodo by mogło pochodzić nawet z okresu II Wojny Światowej. Szacunkowo ten depozyt może mieć maksymalnie około 20-50 lat.

627 g (wraz z plastikowym pojemnikiem), tyle w sumie waży depozyt złota znaleziony przez poszukiwacza w lesie

Film z odkrycia depozytu złota w lesie:

– Muszę wspomnieć że mimo świetnie upozorowanego filmu, odkrycie raczej na pewno jest mistyfikacją. By wyciągnąć takie wnioski wystarczy zobaczyć na inne filmiki tego autora. Mimo wszystko należy mu się pochwała za wysoki poziom… „wyreżyserowanych odkryć skarbów”.

Przypominamy, że na terenie naszego kraju od zeszłego roku poszukiwanie zabytków wykrywaczem metali bez zgody WKZ jest już przestępstwem, a nie jak wcześniej wykroczeniem. Jeśli jesteście ciekawi jak takie pozwolenie zdobyć zapraszam was na mój film w serwisie YouTube gdzie omawiam ten temat. Jeśli jesteście zainteresowani jak wyglądają takie poszukiwania z wykrywaczem to również zapraszam was serdecznie na kanał YouTube ‚Zwiadowca Historii’.

9 KOMENTARZE

  1. Jak widać, nie szukał zabytków, bo ten depozyt zabytkiem nie jest. Czyli nie łamał prawa.
    Nie wiem czemu każdy z wykrywaczem jest od razu posądzany o szukanie zabytków. Na tej samej zasadzie każdy mężczyzna ma „sprzęt” do gwałtu…

  2. W dupie z tymi pozwoleniami,nie musisz tego pisac na koncu artykułu. Nie będę płacił za to że wykonam robotę za państwo a no końcu oddam wszystko za uścisk dłoni. Nie szukam zabytków a jedynie monety które były bite masowo , zresztą zabytki nie jest wcale łatwo znaleźć, 95% wypadów to fenigi i masówka z 2 wojny światowej, prle i śmieci

  3. Termos zakopany w czarnej ziemi po kilkunastu latach tak łądnie by raczej nie wyglądał , fakt z epoki , co jeszcze rzuca się w oczy to rodzaj obrączek ,w tamtych czasach popularne importy z CCCP miały przekrój półokrągły i Polskie naśladownictwo też ,te z foto to po 2000nym roku bym umiejscowił ,wyglądają jak cięte z jednej rurki ,ale kto wie ?

  4. Excavations in search of History
    Przemyślałem i przeanalizowałem to, To złoto to tombak jak chciał przybliżyć próby złota obraz się rozmazał ale fajny fejk na promocje kanału też o tym pomyślę pozdrawiam 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.