Niesamowity skarb złotych dukatów odkryty przypadkowo na terenie Czech. W sumie zostało znalezione 74 złote numizmaty pochodzące z XVI-XVII wieku.

Pewien Czech po wielu godzinach bezowocnych poszukiwań z wykrywaczem, stwierdził że resztę dnia spędzi na szukaniu poroży, wracając tak do domu zauważył schodząc z stromej góry fragmenty glinianego naczynia leżące obok powalonego drzewa. Jak się zaraz okazało po podniesieniu kilku kawałków ceramiki, ku jego zdziwieniu ukazały się złote monety. Jak widać nie ma co się poddawać, gdyż nagroda często może być bliżej niż się nam wydaje.

Odkryte zostało w sumie 74 złote monety, są to głównie pochodzące z XVI wieku i początku XVII wieku złote dukaty – znalazły się tam jednak również zjawiskowe 2 złote dukaty Ferdynanda II. Większość z nich została wybita na terenie ówczesnych Niemiec, za czasów dynastii Habsburgów – znalazły się tam również dukaty wybite w Niderlandach, lub przez lokalnych biskupów, a nawet moneta arabska. Numizmaty zostały najprawdopodobniej ukryte podczas wojny szwedzkiej.

Obecnie znalezisko znajduje się w Muzeum Narodowym w Czechach.

/EDIT Skarb okazuje się jeszcze większy, badając miejsce odkrycia znaleziono jego kolejną część!

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty!

wykrywacze rutus alter argo ne
Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

12 KOMENTARZE

  1. Ciekawe czy znalazca otrzymał jakąś nagrodę za odnalezienie monet? Jakby je sprzedał kolekcjonerom to pewnie byłby już milionerem, a tak znalazły się w muzeum.

  2. Głupi ma zawsze szczęście , nigdy w życiu bym ich nie oddał jak bym znalazł te dukaty część bym sprzedał za dużą kasę a część pozostawił na czarną godzinę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.