Archeolodzy znaleźli w centrum Kurska 119 złotych monet

3
Skarb 119 złotych rubli odkrytych w Kursku

W Kursku, podczas wykopalisk w historycznym centrum miasta, archeolodzy Instytutu Badawczego Archeologii Rusi Południowo-Wschodniej 'Kursk State University’ odkryli unikalny skarb z końca XIX – początku XX wieku.

Skarb składa się ze 119 złotych monet” – wyjaśnia biuro burmistrza regionalnego centrum, do którego zgłoszono odkrycie. Numizmaty zostały ukryte niedaleko fundamentu starego ceglanego domu zbudowanego w XIX wieku. Natrafiono na nie w trakcie wykopalisk pod budowę nowego biurowca w centrum miasta.

Znalezione złote monety to ruble o nominale 5, 10 i 15. Jako ciekawostkę dodam że u nas numizmaty 5 rublowe pieszczotliwie nazywane są „świnkami”. Tą popularna nazwa wzięła się od tego że dokładnie tyle kosztowało utuczone prosię!

Podobno w ciągu ostatnich czterech lat jest to drugie znalezisko archeologów kurskich. Jeśli w pierwszym przypadku skarb składał się ze srebrnych monet z XVII wieku, teraz znaleziono złote monety.

Poinformowano, że po zakończeniu etapu badań ziemnych i wszystkich niezbędnych badań naukowych skarb z Kurska wraz z innymi znaleziskami zostanie przekazany do Państwowego Funduszu Muzealnego.

Najlepsze i najtańsze wykrywacze metalu na początek jak i dla profesjonalisty! Szukacie wykrywacza dla siebie? – koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu! ..i napiszcie do nas po rabat!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

3 KOMENTARZE

  1. schowane w czasie anarchii i bezprawia w okresie rewolucji ci coś mieli stracili a do władzy doszła hołota i ciemnota nas to też trafiło 22 lipca 1944 upadło teraz 2015 roku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.