Terakotowa armia rośnie – odkryto kolejne 220 figur (GALERIA)

0
Jeden z dwóch rydwanów odkopanych nieopodal grobowca Qin Shi Huanga fot. Emperor Qin Shi Mausoleum oraz Wikimedia Commons

Archeolodzy prowadzący badania w prowincji Shaanxi dokonali kolejnych sensacyjnych odkryć. Znaleźli w sumie około 220 nowych figur Terakotowej Armii cesarza Qin Shi Huanga, w tym konie i rydwany.

Badania wykopaliskowe zlokalizowane są około 1,5 km na wschód od sarkofagu cesarza, w środkowych Chinach na terenie dzisiejszej prowincji Shaanxi. W trakcie kolejnego sezonu prac obejmującemu swoim zasięgiem około 400 metrów kwadratowych, archeolodzy odkryli około 220 nowych figur, pozostałości 2 rydwanów, miecze z brązu, łuki, kolorowe tarcze, ceramiczne oraz jadeitowe wyroby oraz 12 koni! Żołnierze którzy po śmierci władcy mieli go strzec, reprezentują w sumie pięć stopni wojskowych.

Ciekawostką jest że nieopodal nowo odkrytych figur znaleziono również złotą figurę wielbłąda, jest to najstarsze tego typu znalezisko w Chinach.

Złoty wielbłąd znaleziony w trakcie archeologicznych badań okolicy grobowca Qin Shi Huanga fot. Emperor Qin Shi Mausoleum

Wśród odkrytych figur według naukowców znajdują się żołnierze o wyższym stopniu wojskowym. Są to m.in. wojownicy stojący z mieczami, którzy mają dużo bogatsze ozdoby we włosach niż inni żołnierze. Niektóre terakotowe figury mają mieć natomiast nieznany z wcześniejszych badań najniższy z dotychczas odkrytych stopni wojskowych.

Terakotowi wojownicy są ustawieni dokładnie w takim szyku, w jakim przed tysiącami lat ustawiali się prawdziwi żołnierze z czasów dynastii Qin (221–206 rok p.n.e.). To dzięki temu archeolodzy mogą teraz badać system wojskowy z feudalnych Chin. – tłumaczy archeolog Liu Zheng, pracujący przy badaniach

Na ten moment w całym kompleksie grobowym cesarza Qin Shi Huanga odkryto od jego przypadkowego odkrycia w marcu 1974 roku już w sumie ponad 8 tysięcy terakotowych figur. Tego wielkiego odkrycia dokonało trzech chłopów, kopali oni wówczas studnię. Pierwsze figury udostępniono zwiedzającym w 1979 roku. Muzeum Terakotowej Armii pierwszego cesarza Qin w Xi’anie, składające się z trzech krypt o głębokości od 4 do 8 metrów, zostało otwarte w obecnym kształcie dopiero w roku 1994.

Qin Shi Huang był pierwszym władcą Cesarstwa Chińskiego, który w 221 r. p.n.e. zjednoczył tzw. Walczące Królestwa na terenie ówczesnych Chin drogą podboju.

EDC czyli Ekwipunek Dźwigany Codziennie… najlepiej mieć sprawdzony i niezawodny! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą odzieży, wyposażenia i akcesoriów na naszym sklepie!

Pewne wykrywacze z najwyższej półki dla początkujących i zaawansowanych… do tego sprzęt do kopaniakoszulkiKUBKImonety i wiele innych – zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj proszę swój komentarz!
Tutaj wpisz swoje imię

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.